Bebeğinizi Mutlu Edecek 4 Ev Egzersizi

Bebeğinizi en çok mutlu eden şey sizinle birlikte geçirdiği zamandır. Aralarda kendi ay gruplarıyla arkadaşlık etmesi onun sosyalleşmesi ve yaşayarak öğrenmesi için önemli olsa da sonuçta kimse sizin yerinizi tutamaz.

1. Bebeğinizi dizlerinize alıp nazikçe kollarından tutarak küçük hareketlerle ileri ve geri şeklinde, fış fış kayıkçı şarkısını söyleyebilirsiniz.
2. Onu sırtüstü yatırın ve ayaklarının yetişeceği yüksekliğe ucunda çıngırak olan renkli bir top takın, topu elinizle de tutabilirsiniz. Ayaklarıyla topa tekme atmak hoşuna gidecektir, böylece bacak kaslarını da kuvvetlendirebilirsiniz.
3. Bebeğinizi yüzükoyun yatırın ve ulaşabileceği bir uzaklığa oyuncak koyarak onu emeklemeye teşvik edin, ayak tabanlarına elinizle hafif destek olabilirsiniz
4. Evi biraz dağıtmaya ne dersiniz? Hangi yaşta olursa olsun tüm çocuklar yastıklarla oynamaya bayılır. Ona yastıklardan parkur yapın, tüneller, tümsekler, evler. Altından ve içinden geçeceği yastıklardan oluşan bu eğlenceye hiçbir çocuk karşı koyamaz. Ara sıra yastık aralarından ce ee yaparak kahkahaları daha da yükseltebilirsiniz.

2018-08-28T21:59:20+00:00