Fast Food Neden Zararlı

Fast food zararlı bunu bilmeyen neredeyse yok, peki gelin bakalım neden zararlı?
Öncelikle fast food kelimesinin tanımı zaten her şeyi özetliyor. Hazır ve çabuk gıda!
Hazır : katkı maddeli, Çabuk : Yüksek ateşte ya da kızartılan kanserojen içerikli gıda
*Gelelim içeriğe: Un, şeker, tuz, çin tuzu, nitrit ve nitratlar, renklendiriciler, tatlandırıcılar, aroma arttırıcılar, koruyucular, trans yağlar, antibiyotikli etler, yüksek ısıdan kaynaklı protein ve vitamin kayıpları, lifsiz ve Gİ yüksek karbonhidratlar ve daha fazlası.
Yani kısaca yemeyin zararlı dediğimiz her şey adeta fast food içeriğinde toplanmış ve lezzetli kokular eşliğinde adım başı her yerde, kaçamayacağımız şekilde bize sunulmuş durumda.
*Peki zararları nedir: İçeriğindeki 1 tek madde bile başta kanser ve obezite olmak üzere bir çok ( Kalp, tansiyon, karaciğer hasarı, diyabet, felç, bağışıklık ve sindirim sistemi zayıflığı, kardiyovasküler hastalıklar, kemik erimesi, sinirlilik, yorgunluk, çocuklarda gelişim bozukluğu ) hastalığın sebebi.
Sevgili anneler, eskiden yoktu bu kadar hastalık, çocuklar böyle her şeyden hasta olmazdı diyoruz ya, eskiden fast food mu vardı her şey doğaldı, yemek evde yenir, alışveriş pazardan yapılırdı. Bu durumda markete ve avm’ye daha az gitmeliyiz diyor ve herkese sağlıklı ev yemekleri diliyorum

2018-08-28T21:59:19+00:00