Doğum Sonrası Ağrılar

Bebeğinizle gün boyu kucaklaşmak mükemmel bir duygu. Ağrıyan beliniz, uyuşan kollarınız ve rahatsız duruşlar kimin umurunda ki 
Annelik hormonları sayesinde uzunca bir süre ağrıları geçiştirebilirsiniz ama unutmayın ki canınız acıdığı ve artarak devam ettiği sürece kendinize ve çevrenize karşı anlayışınız giderek azalır. Sabırsız, sinirli ve yorgun hissedersiniz. Ağrılara bir de, uykusuz geceler ve dengesiz beslenme şekli eklenince hadi biraz çocuğa sen bak, ben dinleneyim modu devreye girer ve bu mod her zaman çözüm sunmaz.
Emzirme dönemi, ilaçtan ve uzun dinlenmelerden uzak bir dönemdir. Bu durum ağrı konusunda sizi kısır döngüye sokar ve stres hormonları ağrıyı daha da arttırır.
Yapmanız gereken tek şey biraz egzersiz. Pilates egzersizleri kişiye özeldir, ağrı bölgesine göre değişen hareketlere 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Egzersizinize 20 dakika daha ekleyip fazla kilolardan kurtularak, 2 bedene kadar da incelebilirsiniz. Fazla kiloların da ağrıyla doğru orantılı olduğunu unutmayın.

Doğum sonrası pilates, bedeninizle birlikte hayatınızı da güzelleştirir. Sağlıklı anne, sağlıklı bebek demektir. Çünkü bebeğiniz her şeyi hisseder…

Özge Çarmıkçıoğlu
Anne Bebek Gelişim Danışmanı
Pilates & Yoga Eğitmeni
#pilates #yoga #hamile #gebe #doğum #ağrı #egzersiz #spor #fiziktedavi#anne #bebek #izmir

2018-08-28T21:59:19+00:00