Kolay ve Etkili

Diyete başladınız, biraz da spor yapsanız fena olmaz. Kolay ve çabuk olsun, yağ yaktırsın, eğlenceli olsun ve canınız sıkılmasın istiyorsunuz
Yürüyüş, bisiklet, yüzmeye vakit yok. Eve alet alsanız, yer yok. Üstelik hangi egzersiz daha çok yağ yaktırır emin değilsiniz ve boşa harcayacak zamanınız da yok. Ağır egzersizlere de kilonuz ve kondisyonunuz izin vermediği için spor yapamıyorsunuz!
Bir, sıfırdan her zaman daha iyidir. Pes etmektense, yapabileceklerinizi deneyin. Spor yaparken, ne yaptığınızdan çok nasıl yaptığınız önemlidir. En basit egzersizi bile belli bir tempoda, sürede ve kontrollü yaparsanız kolay hareketlerle yüksek oranda yağ yakmayı başarırsınız. 15 – 30 ya da 45 dk. ne kadar zamanınız varsa o kadar sürede beden ısınızı yükseltecek tempolu hareketler yapın. 30 sn. egzersiz 10 sn. dinlen şeklinde ara vermeden ısı ve nabız seviyenizi koruyun. Düzenli saatler ve dengeli bir beslenmeyle, kolay hareketlerle yüksek miktarda kalori harcayabilirsiniz.
1 saatte ortalama 400 kcal yaktınız diyelim. Yediğiniz en küçük tatlı, unlu ve paketli gıda ise ortalama 500 kcal’dir. Yani dakikalarca boşa ter atmak istemiyorsanız beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Spor yapmak metabolizmanızı hızlandırır, bu durumu lehinize çevirmek için lifli gıdaları tercih edin ve spordan 3 saat önce beslenmeye özen gösterin.

Özge Çarmıkçıoğlu
Kişisel Eğitmen
Anne Bebek Gelişim Danışmanı
#spor #diyet #egzersiz #pilates
#yoga #karşıyaka #bostanlı #izmir#beslenme #kolay #etkili #kilo #kilovermek#zayıflama #kilokontrolü #kalori #yağyakıcı
#doğumsonrası #anne #fitanne #fitmom

2018-08-28T21:59:19+00:00