PİLATES NEFES TERAPİ

Pilates nefesinin önemini ve nasıl her derde deva olduğunu merak edenler için işte nefes mucizesi;

1- Nefes alıp verirken kaburgalarınız yanlara ve yukarı doğru hareket eder. Her nefeste bu hareketi sağlayan intercostal kas grupları kaburlalarla birlikte omurgalara bağlıdır. Boyundan kuyruk sokumuna kadar omurgayı saran multifidus kası da sırasıyla sırttaki kaslara ve her kas da eklem ve bağlara bağlanır. Bu bağ zincirleme şekilde tüm vücudu sararak devam eder.

2- Diyafram kasının aşağı yukarı hareketi ile karın bölgesini saran, abdominal kaslar ve pelvis tabanı çevreleyen pelvis kas grubuyla birlikte tüm derin kaslar çalışır.

3- Aldığımız her nefeste tüm gövde kaslarının ortalama 1 cm esneyip gerilmesi, omurları ve eklemleri açıp kapayarak adeta bir lastik göreviyle iskelet sistemini hareket ettirir.

4- Nefesi doğru kullandığınız sürece her alanda kapasitenizi arttırarak, ağrı, stres, fıtık, sinir sıkışması, kilo kontrolü gibi durumların üstesinden gelebilirsiniz. Doğru nefes tekniği sayesinde, bedensel, zihinsel, ruhsal zindelik ve sağlığa ulaşabilirsiniz.

5- Sadece nefes egzersizleri ya da nefesle birleştirilmiş pilates egzersizleri ile, ağrıları yok edebilir, kaslarınızı güçlendirerek sıkılaşabilir, fıtık gibi rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz.


6- Kan dolaşımını düzenleyerek, sakin ve pozitif düşünebilir, yaratıcılık ve zekayı geliştirebilir, zinde ve dinlenmiş bir bedenle tazelenerek ruhsal rahatlamaya ulaşabilirsiniz.

7- Metabolizmanızı hızlandırarak kilo verebilir, düşüncelerinizi yönlendirerek öz güven sahibi olabilir, hücre yenilenmesi ile gençleşerek hastalıklara karşı destekleyici ve önleyici terapi uygulayabilirsiniz.

Bütünsel sağlığı destekleyen pilates nefes tekniği ve egzersizler hakkında detaylı bilgi için tel: 05388155333
Bornova – Bostanlı – Bayraklı / İzmir

2018-08-28T21:59:18+00:00