KİMLER REFORMER PİLATES YAPABİLİR

Aletli pilates gerçekten etkili mi ve kimler için daha uygun?
Reformer, keyif verici ya da zorlayıcı görünüyor olabilir, ihtiyacınız olan tek şey onu neden ve nasıl kullanacağınızı bilmeniz.

Reformer kullanım alanları;
1. Fizik tedavi gerektiren bir rahatsızlığınız varsa. Hareketleri kendi başınıza yapmakta zorlanıyorsanız. Destekleyici sistemler sayesinde, reformerla pek çok hareketi kolaylıkla yapabilirsiniz.
2. Vücut ağırlığı ile yapılan sporlardan daha fazlasını istiyorsanız, kas gücü, şekillenmek, incelmek, sıkılaşmak ve hepsine hemen ihtiyacınız varsa reformer tam da size göre.
3. Biraz göbeğim var o gitsin yeter diyenler için ideal. Bölgesel incelme, basen, selülit, karın bölgesi. Ne istediğinize kendiniz karar vererek sonuçları kısa sürede gözle görülür hale getirebilirsiniz.
4. Diziniz ağrıyorsa, bel ve boyun fıtığı, sinir sıkışması, eklem ve kas ağrıları yüzünden spor yapamadığınızı düşünüyorsanız. Acı hissedilen bölgeyi hareket ettirmeden vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırabilirsiniz. Forma girmenizin yanında, zamanla ağrıyan bölgeler de güçlenerek iyileşecektir.

Kolay ya da zor, keyif verici, iyileştirici ya da güçlendirici, eğitmeninizle birlikte egzersiz programınızı belirleyin ve sizin isteklerinize özel çeşitli versiyonlar sunan bir aletle çalışmaya hazır olun. Reformer pilatesin kısa sürede size sunacağı etkileri görmek için en iyisi onu denemeniz ve kendiniz karar vermeniz olacaktır.

Sevgilerle…
Özge Çarmıkçıoğlu
Bütünsel Sağlık Eğitmeni

2018-08-28T21:59:18+00:00