PİLATES REFORMER NEDİR?

Pilates tüm kas gruplarını çalıştıran fizik tedavi temelli bir egzersiz sistemidir. Çoğunlukla sadece bedeninizi kullanarak yaptığınız hareketleri, bazı durumlarda özel pilates aletleri ile de destekleyebilirsiniz.
Reformer aleti, üzerinde yaylar, kayışlar bulunan, doğrusal düzleminizi koruyarak itme ve çekme hareketleri yapabileceğiniz bir mekanizma olarak tasarlanmıştır.
İlk çıktığı yıllarda, savaşta yaralanan ve kendi başına hareket edemeyen insanların tedavisinde kullanılmış, sonrasında da sakatlanan dansçıların tedavisinde başarılı sonuçlar alınmıştır. Ünlülerin kısa sürede forma girmek için kullandığı reformer aleti kısa sürede tüm dünyada popüler hale gelmiş ve halk arasında da tercih edilerek sağlıklı yaşama dayalı her yerde yerini almaya başlamıştır.
Reformerla, fazla güç sarfetmeden kolaylıkla yapılan hareketler, yorucu bir çok egzersizden daha etkili ve çabuk sonuç vermektedir. Bu yüzden, reformer aleti, günümüzde tedavi süreçleri için ve forma girmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilmektedir.
Reformerda, egzersizleri büyük oranda yatarak yapacağınızdan, omurga ve dizlerinize ağırlık binmez. Böylece eklemlerinizi koruyarak, güç ve direnç egzersizlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. İleri seviye reformer egzersizleri ile bir spor salonunda yapabileceğiniz 100’den fazla egzersizi tek bir aletle yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, kullanım kolaylığı ve hızlı etkisi göz önünde bulundurulduğunda reformer pilates, günümüzün en etkili ve popüler yöntemleri arasındaki ününü başarıyla koruyor diyebiliriz.

Sevgilerle…
Özge Çarmıkçıoğlu
Bütünsel Sağlık Eğitmeni
josephpilates pilates reformer aletli pilates nedir sağlıklı yaşam sağlık fizi ktedavi egzersiz spor pilates yoga yogalates yogilates personel trainer personel training izmir yoga nefes egzersiz kurs eğitim ders yaz sıcak hamile gebelik doğum doğuma hazırlık normal doğum ağrısız doğum doğal doğum nefes nefes egzersizi kilo verme sıkılaşma zayıflama forma girme form incelme beden daralma karın göbek yağ yakma bölgesel basen kalça bacak bel hamile pilatesi hamile yogası anne bebek izmir anneleri terapi alternatif tıp destekleyici tedavi gebe gebelik hamile hamilelik squad güç nefes denge fitmoms enerji gülümse mutluluk sevgi hormonlar hamilelik hormonları breath prenatal pregnancy pregnant birthing baby mother father smile osteopati sağlıklı yaşam bütünsel sağlık meditasyon omurga boyun düzleşmesi postür duruş bozukluğu bozuklukları pozitif düşünce gücü fıtık boyun bel sırt omuz bacak ayak el sinir sıkışması ağrı ağrısız yaşam kesin çözüm seminer workshop bebek çocuk çocuk gelişi dil gelişimi sosyal aktivite etkinlik zeka akıl beyin gelişim kişisel gelişim oyun psikoloji psikolojik iyileşme değişim

2018-08-28T21:59:18+00:00