Kurumsal Motivasyon Etkinlikleri

Kurumsal şirketlerin çalışan motivasyonunu ve verimliliği arttırmak için düzenlediği şirket içi motivasyon etkinlikleri, performans arttıran yöntemler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Nefes teknikleri, yoga terapisi, meditasyon ve pilates stretching  gibi farkındalık çalışmaları içeren yöntemler de iş dünyasının bireysel ve grup çalışması şeklinde düzenlenen etkinliklerinde fark yaratan ve tercih edilen etkinlikleri arasında bulunmaktadır.

Kişinin bireysel rahatlığı ve mutluluğu, grup içerisindeki uyumu, fiziksel ve zihinsel kapasitesi, yaratıcılığı, çözüm odaklı ve olaylara objektif bakabilme yeteneği, müşteri ve ekip içerisindeki ilişkileri sağlığı ile doğru orantılıdır. Günümüzde hareketsiz çalışma ortamları, masa başı çalışanlarının uzun oturma süreleri, ağır iş ortamları, yüksek performans beklentili stres yönetimi gerektiren iş ortamları, mesleki deformasyonlar, zihinsel beceri ve odaklanma gerektiren bilişim teknolojilerinin çalışma ortamları bu gereksinimleri daha da önemli hale getirmektedir.

Personel mutluluğunu arttırmak ve iş stresini azaltmak için kişinin fiziksel ve psikolojik ihtiyaçları doğrultusunda yapılan etkinlikler, çalışanların mutluluk ve performans düzeylerini yükseltir. Ağrısız çalışma ortamı için ofis yogası, nefes kapasitesini yükseltmek, yaratıcılık ve odaklanma yeteneklerini arttırmak için nefes teknikleri, stresi azaltmak, anda kalmak ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek için meditasyon yöntemleri, sürekli oturarak çalışanlarda postür analizi ile doğru oturuşu geliştirmek için pilates egzersizleri gibi çalışmalar önerilir.

Pilates, yoga, meditasyon ve nefes çalışmalarının faydaları;

Pozitif düşünce gücü, odaklanma becerileri, yaratıcılık, hedef odaklı hareket edebilme, birlik ve beraberlik duygusu. Kilo kontrolü, kas ağrılarında azalma, bel ve boyun fıtığı gibi kas iskelet sisteminden kaynaklanan ağrılarda azalma, postür bozukluğu ve yanlış duruşlardan kaynaklanan ağrılarda azalma, iş stresi ve strese bağlı ağrılarda azama. Kişinin potansiyelini keşfetmesi, uyum içerisinde pozitif bir grup çalışmasında yer alması, öz benlik ve öz saygı kavramlarının gelişmesi, objektif bakış açısı kazanımı, olayları olduğu gibi kabullenme becerisi, sınırları tanıma ve planlı ilerleme becerisi, kendisiyle ve çevresiyle iletişim becerisi, kişisel gelişim alanlarını fark etme, anda kalma ve problem çözme becerisi. Fiziksel, zihinsel, ruhsal sağlık, farkındalık ve öz denge.

Çalışanların motivasyonunu en üst düzeyde tutarak performans artışı, aidiyet, yaratıcılık ve grup içerisinde uyumlu çalışma ortamları yaratmak isteyen yöneticilerin günümüzde sık uyguladığı bir yöntem olan şirket içi etkinlikler kazan kazan ilkesini benimseyen kurumsal firmaların maddi manevi her anlamda kazancının artmasını sağlamaktadır.

Kurumsal organizasyonlar Kurum içi aktivite Hizmet içi eğitim Bayi toplantısı Çalışan motivasyonu Çalışan mutluluğu Şirket içi etkinlik Açılış Lansman Eğitim Motivasyon Kongre Seminer İletişim becerisi Takım çalışması Bireysel Motivasyon Stres yönetimi Stresle başa çıkma Moral İstek Yaratıcılık Verimlilik Başarı Farkındalık Anda Kalmak Bilinçli farkındalık Mindfulness  Sağlıklı Çalışan Sağlıklı yaşam Sağlıklı çalışma ortamı Ağrısız yaşam Egzersiz Doğru beslenme Sağlıklı Beslenme Sandalye yogası Ofis yogası Gevşeme teknikleri Yoga terapi Pilates Yoga Meditasyon Nefes teknikleri Nefes terapisi İzmir Danışmanlık Organizasyon Etkinlik Aktivite

2019-10-15T14:52:55+00:00