Loading...
Hamilelik ve Doğuma Hazırlık 2017-11-19T10:18:17+00:00

Doğum Meditasyonu

Sağlıklı bir gebelik için ilk şart, stresten arının, sevdiğiniz şeylere daha fazla vakit ayırın.

Bilmeniz ve yapmanız gerekenler tamamsa, simdi ayaklarınızı uzatıp keyfinize bakmanın tam zamanı. 9 Ay boyunca prensesler gibi yaşamaya hazır mısınız? Küçük mucizeniz dünyaya gelene kadar bu sürecin tadını çıkarın. Bol bol meditasyon zamanı, bebeğiniz sizi hisseder, onunla konuşun, huzurlu ve sessiz ortamları tercih edin ve bebeğinizi kucağınıza alacağınız anı hayal edin. Meditasyon ve nefes çalışmaları, sağlıklı bir doğum için gerekli en önemli şeylerden biri, sevgi dolu anlar, romantik dakikalar ve dinlendirici müzikler işinizi kolaylaştıracaktır.

Yazılar

Sağlık için fark yaratan ip uçları

40. Haftada Doğumu Beklemek

9 Ay boyunca heyecanla ve sevgiyle beklediniz. Tahmini doğum tarihine ulaştınız, son kontroller de tamam. E ne zaman gelecek bu bebek? İşte tam da bu noktada durmanız gerekiyor.

Çatlaklar ve Sarkmalardan Korunun

Nasıl başlarsanız öyle gider, gebelik öncesi ve sonrası sıkılaşma sadece dış güzelliğiniz için değil içsel sağlığınız için de önemli. Cildinizin güzel, sıkı ve gergin görünmesi, kardiyovasküler sisteminizin iyi

Hamileyken Neyi Ne kadar Yemeliyim?

Hamileyken şunu yiyin bunu yiyin tarzı klasik bir yazı yerine daha basit akılda kalacak bazı detaylar vereceğiz bu yazıda size. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir, hamileyken canınızın her istediğini

Bağışıklık sistemi ve gebelik

İlaç kullanmadan iyileşme yöntemleri En iyi yöntem hasta olmamaktır. Hamilelik boyunca bağışıklık sisteminiz biraz hassas ve mikroplara açıktır. Doktorunuzun ilaç kullanmayı önereceği kadar ciddi durumlar haricinde, basit sandığınız

Hamilelikte Ödem önemli mi?

Bu sorunun cevabı, evet! Aslında hamileliğiniz boyunca vücudunuzda gerçekleşen her detay önemli. Ödem, hamileliğin özellikle ilerleyen aylarında bir çok gebede görülen ve genellikle normalmiş gibi algılanan bir durumdur.

Gebelik Hormonları ve Egzersizin Önemi

Hormonlar bizim gizli yöneticimizdir. Özellikle kadın vücudunda gebelik esnasında hayati derecede önem taşıyan hormonların gebelik başlangıcı, sağlıklı bir hamilelik süreci ve doğum anı için dengeli ve yeterli miktarda

Değişime Hazır mısınız?Hamile kaldığınız andan itibaren değişmeye başladınız bile. Anne olunca anlarsın! sözünü annenizden çok duymuş olabilirsiniz, tabi ki annenizin bir bildiği var ve siz de artık bunu biliyorsunuz.

Devamını Oku

Bağışıklık sistemi ve gebelik.İlaç kullanmadan iyileşme yöntemleri
En iyi yöntem hasta olmamaktır.

Devamını Oku

Hamilelikte saç bakımı. Saç dökülmesine karşı çözümler
Gebelik hormonları saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Devamını Oku

Doğum Öncesi ve Sonrası

Çatlaklar ve Sarkmalardan Korunun

Nasıl başlarsanız öyle gider, gebelik öncesi ve sonrası sıkılaşma sadece dış güzelliğiniz için değil içsel sağlığınız için de önemli. Cildinizin güzel, sıkı ve gergin görünmesi, kardiyovasküler sisteminizin iyi çalıştığının işareti, selülitsiz ve varissiz bacaklar kan dolaşımı, kan hacmi ve kan basıncı düzeyinin yerinde olduğunun belirtisi, sarkmayan sıkı bir cilt, iskelet ve kas sisteminizin güçlü ve sağlıklı olduğunun göstergesidir. Egzersizlere ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Hamile kalmadan önce spora başlamak en iyi tercih olmakla birlikte, hiçbir zaman çok geç olmadığını unutmayın.
Gebelik süresince ve doğumdan sonra ay ay farklılık gösterecek size özel bir programla çalışmak sağlıklı ve etkili bir sonuç için dikkat etmeniz gereken bir detay. Bedensel egzersizler, gerekli hormon düzeyini ve dengesini sağlayacağından hamilelik ve lohusalık dönemi yaşayabileceğiniz psikolojik gelgitler için de ideal bir çözüm olacaktır.

Devamını Oku

“Bir kadının gerçek güzelliği onun ruhuna yansır, içinde büyüyen mucizeye kulak ver ve sevgiyle büyüt.”

Günün Sözü

“Zihnini serbest bırak, hisset, içindeki yaşamla yenilen çünkü sen varoluşun merkezisin.”

Günün Sözü