Loading...
Hamilelik ve Doğuma Hazırlık 2017-11-19T10:18:17+00:00

Doğum Meditasyonu

Sağlıklı bir gebelik için ilk şart, stresten arının, sevdiğiniz şeylere daha fazla vakit ayırın.

Bilmeniz ve yapmanız gerekenler tamamsa, simdi ayaklarınızı uzatıp keyfinize bakmanın tam zamanı. 9 Ay boyunca prensesler gibi yaşamaya hazır mısınız? Küçük mucizeniz dünyaya gelene kadar bu sürecin tadını çıkarın. Bol bol meditasyon zamanı, bebeğiniz sizi hisseder, onunla konuşun, huzurlu ve sessiz ortamları tercih edin ve bebeğinizi kucağınıza alacağınız anı hayal edin. Meditasyon ve nefes çalışmaları, sağlıklı bir doğum için gerekli en önemli şeylerden biri, sevgi dolu anlar, romantik dakikalar ve dinlendirici müzikler işinizi kolaylaştıracaktır.

Yazılar

Sağlık için fark yaratan ip uçları

Hamilelikte saç bakımı

Saç dökülmesine karşı çözümler Gebelik hormonları saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Cansız ve mat bir görünüm ve dökülmelere karşı doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Gebelik boyunca saç bakımı ya da saç

40. Haftada Doğumu Beklemek

9 Ay boyunca heyecanla ve sevgiyle beklediniz. Tahmini doğum tarihine ulaştınız, son kontroller de tamam. E ne zaman gelecek bu bebek? İşte tam da bu noktada durmanız gerekiyor.

Hamilelikte Ödem önemli mi?

Bu sorunun cevabı, evet! Aslında hamileliğiniz boyunca vücudunuzda gerçekleşen her detay önemli. Ödem, hamileliğin özellikle ilerleyen aylarında bir çok gebede görülen ve genellikle normalmiş gibi algılanan bir durumdur.

Değişime hazır mısınız

Hamile kaldığınız andan itibaren değişmeye başladınız bile. Anne olunca anlarsın! sözünü annenizden çok duymuş olabilirsiniz, tabi ki annenizin bir bildiği var ve siz de artık bunu biliyorsunuz. Tüm

Bol Bol Sarılın ve Dinlenin

İşte hamileliğin en güzel kısmı, kendinize yönelin, iç sesinizi dinleyin, ayaklarınızı uzatıp keyif yapın, sevdikleriniz size sarılsın ve güzel hayaller kurun. Sağlıklı bir gebelik ve doğum için yapmanız

HAMİLELİKTE FAZLA KİLO ALMAMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Normal doğum istiyorsunuz ama gebelikte alınması gereken ideal kilo oranını çoktan geçtiniz. Peki şimdi ne yapmalısınız? Böyle bir durum yaşıyorsanız strese girmeden çözüm seçeneklerini değerlendirin; çünkü durumu düzeltebilirsiniz.

Değişime Hazır mısınız?Hamile kaldığınız andan itibaren değişmeye başladınız bile. Anne olunca anlarsın! sözünü annenizden çok duymuş olabilirsiniz, tabi ki annenizin bir bildiği var ve siz de artık bunu biliyorsunuz.

Devamını Oku

Bağışıklık sistemi ve gebelik.İlaç kullanmadan iyileşme yöntemleri
En iyi yöntem hasta olmamaktır.

Devamını Oku

Hamilelikte saç bakımı. Saç dökülmesine karşı çözümler
Gebelik hormonları saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Devamını Oku

Doğum Öncesi ve Sonrası

Çatlaklar ve Sarkmalardan Korunun

Nasıl başlarsanız öyle gider, gebelik öncesi ve sonrası sıkılaşma sadece dış güzelliğiniz için değil içsel sağlığınız için de önemli. Cildinizin güzel, sıkı ve gergin görünmesi, kardiyovasküler sisteminizin iyi çalıştığının işareti, selülitsiz ve varissiz bacaklar kan dolaşımı, kan hacmi ve kan basıncı düzeyinin yerinde olduğunun belirtisi, sarkmayan sıkı bir cilt, iskelet ve kas sisteminizin güçlü ve sağlıklı olduğunun göstergesidir. Egzersizlere ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Hamile kalmadan önce spora başlamak en iyi tercih olmakla birlikte, hiçbir zaman çok geç olmadığını unutmayın.
Gebelik süresince ve doğumdan sonra ay ay farklılık gösterecek size özel bir programla çalışmak sağlıklı ve etkili bir sonuç için dikkat etmeniz gereken bir detay. Bedensel egzersizler, gerekli hormon düzeyini ve dengesini sağlayacağından hamilelik ve lohusalık dönemi yaşayabileceğiniz psikolojik gelgitler için de ideal bir çözüm olacaktır.

Devamını Oku

“Bir kadının gerçek güzelliği onun ruhuna yansır, içinde büyüyen mucizeye kulak ver ve sevgiyle büyüt.”

Günün Sözü

“Zihnini serbest bırak, hisset, içindeki yaşamla yenilen çünkü sen varoluşun merkezisin.”

Günün Sözü